| Calinm22 a întrebat:

Bună seara, azi mi-am prins degetul mare la ușa de la portbagaj și pe fața degetului m-am învinețit și unghia mi s-a tăiat pe jumate și mi s-a cam innegrit, mă ustura foarte tare și după aproape o zi întreagă încă mi-l simt puțin amețit degetul, oare ce o sa se întâmple cu degetul? Și ce as putea sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Degetul il simti cel mult amortit nu amețit, ametit esti tu ca nu esti atent si ti ai prins degetul, o sa mai dureze pana se vindecă

| Vântulalb a răspuns:

Cum se zice si mai sus, mergi la urgente.

| NoOne18 a răspuns:

Mergi la urgenta, sa nu se infecteze in ultimal hal si sa ajungi sa il tai...

| ZyRRe a răspuns:

Să mergi la urgențe.