| denismaria92 a întrebat:

Buna seara, TPU. Am tenul foarte gras, am puncte de grasime, cosuri si mi se vad porii, iar dupa ce ma spal cu sapun pe fata, mi se exfoliaza. (am 19 ani). Ce imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ancadragutza a răspuns:

Buna! ai acelasi ten ca si minehappydac vrei, poti face ce fac eu adica: dimineata cand te trezesti te speli pe fata cu sapun daca apare grasime pe fata peste noapte iar daca nu e cazul, amestecu putin lapte caldut cu malai sau tarate de grau 9le amesteci in asa fel incat sa devina o pasta cum e sapunul lichid) te limpezesti si te hidratezi cu o crema usoara pe baza de plante.eu fol de la avon cea cu musetel si mac.seara inainte de culcare te speli pe fata aplici masca pentru cosuri, dupa ce o dai jos mai aplici inca una pentru exfoliere (eu am tot de la avon cea cu shake si orez) apoi lotiune tonica si la sfarsit te hidratezi.DE FIECARE DATA CAND AJUNGI LA BAIE TREBUIE SA TE SPELI PE FATA SI NICIODATA CU APA RECE.de fiecare data dupa ce te speli te poti hidrata, depinde de tine, aaa si bea muuuulta apa. pupy sper ca ti-am fost de folos

4 răspunsuri:
| Vasybulan a răspuns:

Poti incerca ce a spus covyone. Sau poti de asemenea(desi e mai scump) sa faci o vizita la dermatolog. El iti va spune tot ce ai nevoie de a scapa de problema dupa un consult.
Numa bine big grin

| Shaoran a răspuns:

Sa te cureti cu ceai de musetel sau/si lamaie.
Sau in orice caz, incearca sa gasesti metode naturale, deoarece cele chimice iti vor distruge fata pe termen mai lung.

| mariamaria22 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema.Imi merge bine cu Neutrogena si Yves Rocher(produsele pentru ten gras)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avene Cleanance gel, 50 de roni pe net curata ft bine tenul