| bebitz_8716 a întrebat:

Buna seara TPU! deci eu am foarte mari probleme cu gatul.racesc foarte des sh mi se umfla raw amigdalele+infectie in gat.am fost internata unde mi.au facut injectabil gentamicina+ampicilina sh dupa ce am fost externata am facut din nou infectie.acum cateva zile am facut un exudat in gat si la toate acele medicamente mi. a iesit ca sunt sensibila.maine va trebui sa merg la un medic specialist sa-mi spuna ce este de facut.credeti ca trebuie sa fac operatie sau ce se va intampla.imi este foarte teama deoarece nu vreau sa le scot pentru ca au rolul lor sh imi este sh frica.va rog sa ma ajutati cei care va pricepeti. multumesc enorm!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

In prezent, rolul amigdalelor tale e sa te imbolnaveasca, asa ca afara cu ele!

| bebitz_8716 explică:

Ms mlt ama

| Ama06_1449 a răspuns:

Buna cel mai probabil va trebui sati scoti amigdalele, si mama a avut probleme ca tine si dupa ce si lea scos nu a mai avut nici o treba, eu zic ca mai bine decat sa te chinui intruna cu ele e sa le scoti, poti vorbi despre asta cu doctorul, sper ca ti-a fost de folos