| RoNaldo_DeNys_1992 a întrebat:

Buna seara TPU!
Vreau sa slabesc multicel in 2 saptamani, pentru ca sunt foaaarte gras. Cred ca trebuie sa tin vreo dieta ceva. O sa fac si sport. Voi tine o dieta + 40 abdomene zilnice + 20 genoflexiuni si inca un execitiu.Cum pot slabi? Fara sa merg la sala, si daca as merge la sala ce as face? Adica ce exercitii, daca as merge cred ca as da doar la bicicleta si la banda rulanta, dar nu se merita 50 lei sau cat e abonamentul. Deci mai zic odata intrebarea scurt : Cum slabesc mult in 2 saptamani? Va rog seriozitate. A da am 12 ani juma 1.74 cm 75 kg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| piTiCcu a răspuns:

Multe exercitii fizice+alergat in parc(sau unde doresti tu). Elimina din alimentatie produsele fast-food, mezelurile si alte preparate, dulciurile, sucurile, chipsurile, bea in jur de 2 l de apa zilnic.

Succes!

5 răspunsuri:
| Marius1985 a răspuns:

Salut! Pai cred ca la varsta ta nici nu este indicat a te duci la sala. Nu ai ce face decat sa mananci mai putine prostii, nu trebuie sa mananci mai putin ca esti in crestere, dar nu manca de la mc, kfc, shaorme, prajeli, chestii care ingrasa extrem de rau si sunt nesanatoase.

| AskAlex a răspuns:

40 de abdomene pentru a slabi? Te pacalesti singur... Daca vrei sa faci abdomene fa in jur de 200; poti sa faci jogging, dar din punctul meu de vedere se merita sa dai 50 de lei si sa mergi la sala unde poti sa faci banda si bicicleta (slabesti mult mai repede).

| MickyloveAndySixx a răspuns:

Buna! am si eu aceias problema! blushing
prea multe prostii ingrasa! uite ce am inceput eu sa fac:

1.Mananc mai multe gructe, legume si evit grasimile si dulciurile! (cat imi putin... doar cat gust! blushing)
2.Aerobic in fiecare zi de obicei diminieata!
3.Siara alerg pana in parc si inapoi pana obosesc prea tare sa continuii!
4. Fara mancare dupa ora 6! (maxim biscuiti simplii cu ceiut)
INTR-O LUNA SE VAD MARI DIFERENTE! :*

Bafta! Sa ma anunti cum ti-a mers! big hug
nu te infometa! ai grija!winking

| adrian873 a răspuns:

Mergi la alergat, in loc de 40 de abdomene baga 100, 200. poti folosi hidroxicut daca crezi ca te ti de sport

| silicutasili a răspuns:

Da,mergi la alergat si ai grija cu alimentatia in special.(piticcu ti-a enumerat o lista de alimentele la care ar trebui sa renunti)tu nu esti doar gras ci esti si predispus la multe probleme de sanatate (daca nu cumva le ai)multa vointa iti doresc si nu uita ca da este dificil dar tu stii ce vrei!