| Bia9718 a întrebat:

Buna seara. Trec printr-o perioada dificila. In ultimele 3 luni de serviciu am fost pusă în situații ca nu fac bine ca am greșit, la inceput stiam ca nu am greșit pana am inceput sa am îndoieli fata de mine, nu ma mai simțeam capabilă, plângeam noptile, ma gândeam cu groaza la următoarea zi de munca. Pana la urma am demisionat. A trecut o lună de atunci si tot supărată ma simt, nu vad nimic bun la mine. Ce as putea sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai intrat in depresie, mergi la un psiholog, nu ai dat niste detalii, ce job aveai inainte si in ce situatii ai fost pusă si de catre cine? Ce varsta ai?

| Bia9718 explică (pentru CristiDinBucuresti):

La o croitorie( pe sectia de ambalat )23 de ani.
Situații: aveam de numărat pachete de masti intr o cutie iar la sfârșit trebuia 15080 se intampla ca eu sa am 14780. ziceau ca sigur n am numărat bine, iar apoi apăreau măștile, la inceput nu ma afecta, dar dupa ma stresam foarte tare une o fi oare mi le vor da sau vor da iar vina pe mine?
Mă doare ca nu imi mai vad capacitatile, ma doare foarte tare.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Bia9718):

Bună! Tie i ti trebuie alt tip de munca nu la croitorie unde lucrezi la normă nu te descurci poibil nici colegele tale nu te ajutau prea mult, incearca la un supermarket pe case daca i ti place ca acolo doar treci pe banda marfa clientilor si i ti arata pe display cît sa le dai rest.

| Bia9718 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ideea e ca m-au făcut să cred ca nu-s in stare sa fac nimic. Ca orice lucru pe care l-as face as eșua. Nici acum nu dorm noptile ma trezesc si imi zic oare ce drum sa apuc? Unde sa ma duc?

| Violleta2022 a răspuns:

Incearca o pozitie de femeie de serviciu, ca nu trebuie sa numeri nimic si nici sa te stresezi de ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cere ajutorul unui psihoterapeut.