| Mihai369369 a întrebat:

Buna seara.Va pun aceasta intrebare poate cineva a mai patit.Ieri de cand m-am trezit am simtit o arsura din capul pieptului pana in gat, parea a fi din cauza acidului gastric. Dupa ce am luat gaviscon si carbune medicinal m-a calmat pentru cateva ore.Pe la 3 dimineata am simtit aceeasi arsura dar de data asta cu o durere mare in piept cu tot cu inima asa ca am sunat la salvare unde mi s-a facut o injectie si un xanax iar ei mi-au spus ca e posibil sa am gastrita.Astazi ma simt mult mai bine dar de fiecare data cand inghit mancare simt undeva in capul pieptului o durere destul de mare.Cineva vreo idee despre ce ar putea fi? Daca chiar este gastrita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Demidol a răspuns:

Trebuie sa mergi numaidecat la medic. La interne, dar oricum medicul tau de familie iti va da trimitere. Nu astepta, ca se agraveaza.
Xanaxul nu este pentru gastrita. Ori ai inteles gresit, ori au vazut ca esti agitat. Oare nu ti-au spus sa mergi la medic? Ia gandeste-te.

| Mihai369369 explică (pentru Demidol):

Mi-au spus sa am grija la ce mananc si ca am posibil o gastrita.Cred ca xanaxul mi l-a dat pentru ca eram putin panicat ca poate fi ceva la inima dar mi-a spus ca sunt sanatos tun cu inima.

| Demidol a răspuns (pentru Mihai369369):

E clar.