| Mary2809 a întrebat:

Sper ca ma puteți ajuta, sunt putin speriata. Pe data de 12 Aprilie am avut un contact sexual neprotejat, prietenul meu nu s-a terminat in sau pe mine in niciun caz. Menstruația mi-a venit normal, cu o întârziere de o zi si nu era nimic ieșit din comun. Luna asta am întreținut un singur contact si acesta protejat, dar menstruația mi-a întârziat deja acum 3 zile. Am toate simptomele premenstruale (sâni umflați, durere de spate si ovare, indispozitie), dar nu mai vine odata... țin sa precizez ca luna aceasta si ovulatia mi-a întârziat din cauza unei răceli. Credeți ca sunt șanse sa fiu însărcinată sau e o simpla dereglare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Donsavas a răspuns:

Nu. Sindromul premenstrual, dependenta de sex si anxietatea sunt boli psihice. Aici e o problema. Sarcina nu poti avea in conditiile date de tine.