| biank_9794 a întrebat:

am avut contact sexual protejat acum o luna, insa am facut o infectie urinara dupa pe care nu am tratato, dar mi-a trecut. Menstruatia mi-a intarziat o luna, dar tot timpu am avut dereglati adica nu totdeauna mi-a venit la timp acum nu stiu daca sunt insarcinata pentru ca nu am simptomele respective doar intarzierea menstruatiei si totusi am crampe ca si cum mi ar veni dar nu mi vine, chiar se poate sa fi ramas insarcinata? am sa mi iau un test d sarcina dar sunt cam speriata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se poate sa fi ramas insarcinata, sau e posibil sa fie din cauza infectiei netratate. Ea nu ti-a trecut, doar s-a cronicizat, ceea ce inseamna simptome mai putine si sechele mai grave. Probabil ti-a afectat si ovarele si a dus la problemele pe care le ai acum. Daca testul este negativ, du-te urgent la ginecolog, fiindca situatia este grava.

Abh
| Abh a răspuns:

Fa un test de sarcina si daca e negativ inseamna ca ai dereglari hormonale, ceea ce ar necesita un consult ginecologic.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Fuga la medic! Nu mai amana, ca nu e de gluma cu astea!

| biank_9794 explică:

Mi-a venit menstruatia :d