| loolo93 a întrebat:

Buna
stie cineva o clinica in sibiu care face avorturi si cam la ce preturi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| micurutza2005 a răspuns:

Daca ai vedea un avort la microscop asa cum am vazut eu cred ca nu ti-ai mai dori niciodata sa omori acea viata mica si nevinovata din tine sa vezi cum e rupt in bucatele mici cu brutalitate de acea chiureta sau aspirator o manuta cat unghia ta sau alt organ. Acea viata e cel mai mare dar pe care ni-l da Dumnezeu in viata si atunci cand il da e o mare binecuvantare si bucurie din partea LUI pentru noi femeile iar noi nu am avea voie sa ucidem asta.Mai bine aveai grija sa nu il concepi decat sa il omori apoi, eu una m-am chinuit 10 ani sa am un copil si l-am obtinut cand am crezut ca nu mai am nici o sansa ca Dumnezeu sa mi-l dea vreodata, si e viata mea lumina ochilor mei o fetita minunata si binecuvantata pe care de abia dupa ce am avut-o mi-am dat seama ce mult insamna pentru mine, acum din cauza situatie mele si a varstei nu sant hotarata sa i indeplinesc dorinta de a mai avea o sora sau un frate, dar daca s-ar intampla l-as tine cu toata dragostea unde creste unul mai creste si celalalt oricum ar fi.Asa ca mai gandeste-te la ce vrei sa faci cu acea micuta viata care e legata de tine si iti zambeste cand spui ca o iubesti, fatul aude si simte totul prin tine.

| loolo93 explică (pentru micurutza2005):

Stai linistita ca stiu toate lucrurile aceste
am o fetita de 3 luni si nu pot sa il mai tin si pe acesta avand in vedere ca i cresc singura deorece sotul meu e acasa doar de trei ori pe an
nu vad cum te-ai descurca tu cu doi bebelusi mici!
eu nu am cerut pareri... oricum s-a rezolvam ca am gasit clinica si e bine acum
multumesc!

| micurutza2005 a răspuns (pentru loolo93):

Si eu sant tot singura de aproape 18ani, tot asa de rar vine si sotul meu acasa si nici pe mine nu m-a ajutat nimeni dupa ce am facut cezariana la 2sapt.a plecat din nou sotul si a trebuit sa ma descurc singura cu toate de 7ani si nu mi-a fost usor dar am razbit cu toate. Daca aveai gemeni cum te descurcai cu doi bebelusi? te descurcai iti zic eu cum se descurca si altele nu trebuie sa te descurajezi, si apropo nu erau pareri ce am spus eu era doar o explicatie si oricum nu m-ai inteles...ti-am vrut doar binele ca sa nu faci greseli...pt ca datoria mea (ca o asistenta medicala ce sant ) e sa salvez vieti, deci sant pro bebelusi.ok.paaa!

| august84 a răspuns:

Imi poti spune la ce clinica ai facut avortul? anestezie? daca imi poti da cateva detalii despre proces in sine? multumesc frumos!