| retouchan a întrebat:

Stiu ca va parea ciudat, dar sunt"dependenta de guma".
Vreau sa spun ca ajung sa mananc si cate 3-4 pachete de guma pe zi(2 pachete cu 5 gume iar restul pachete normale). As vrea sa nu radeti de mine, dar mi`e teama ca poate sa imi ramana in gat sau ceva.La mine un pachet de guma nu rezista o zi! dati-mi sfaturi ce as putea ca sa uit de guma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| madalinutza a răspuns:

Poi.
nu iti mai lua.cand iti vine sa mesteci guma, ia-ti un mar, o ciocolata, ceva.tongue In primul rand nu e prea sanatoasa.si in al doilea rand o sa te obisnuiesti si nu o sa mai poti manca nimic numai gumatongue Daca incerci sa mananci un mar sau o bomboana in loc de guma, o sa te dezobisnuiesti si nu o sa mai manancihappy. Incearcawinking:* Sper ca te'am ajutathappy

34 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Cristian0884df11 a răspuns:

Spune Bine ca altii se opresc la magazin pentru pachete de tigari si alea sunt mai daunatoare tu zici mersi ca esti la guma oricum e mai buna ca tigara

| Lavy_4392 a răspuns:

Nu e bine sa mesteci atat de multa guma. nu iti face binewinking incearca sa mananci mai putin. vei reusiwinking
si eu mestec guma recunosc. un pachet pe zi.cam asahappy

P. S. un sfat: da`ti un pierce in limba te vei juca cu el si nu vei mai simti nevoia continua sa mesteci guma :p asta daca iti plac si suporti durereahappy

kiss:*:*

| ozgean a răspuns:

Incearca sa fumezi sh ai sa vezi ca n-o sa mai mesteci atata guma

| Deny1301 a răspuns:

Cred ca ai reusit sa iti mai reduci din acele pachete de guma! Realizez ca in mom de fata esti mai mare decat mine cu 1 an! laughing
In caz ca nu ai reusit in a rezista acestei "ispite", singurul lucru pe care pot sa ti-l spun este sa incerci sa nu le mai inghiti macar! Ele fac foarte rau stomacului!
Bafta!winking