| ColorfulRainbow a întrebat:

Sunt cam slabuta si as vrea sa am sani si fund mai mare.
Ce ar trebui sa fac?
Sa ma ingras? Sau sa fac sport? Dar de care anume? caci nu as vrea sa slabesc mai tare sau ceva de genul.
Dar mi-e frica si de ingrasare caci poate grasimea se pune unde nu mi-as dori.
Niste sfaturi, va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Sport evident. Trebuie sa-ti maresti putin masa musculara, cat sa obtii formele pe care le doresti ( fund rotund, etc. ), in niciun caz prin grasime.

Trebuie sa faci 2 lucruri :

1. sala ( fitness ), sunt destule aparate pentru picioare si fund, etc.
2. o alimentatie bogata in proteine

Oricum la sala e un instructor si iti explica ala ce sa faci

| EstiApreciatDacaEstiDiferit a răspuns:

Si eu am problema ta, si habar nu am ce sa fac. Lumea imi spune in fiecare luna: "Ai slabit, mama!", "Doamne ce ai slabit!" si nu-mi place!
Cand incerc mai tare sa mananc, mi-e rau tot restul zilei din cauza ca mi-am fortat stomacul.
Am vazut o emisiune care m-a speriat la culme. Arata o fata care are probleme cu mancarea, si a slabit teribil. Cred ca mama ei lucreaza pana tarziu, pentru ca nu face nimic in privinta fiicei ei, nu o obliga sa manance cand nu-i e foame (mama mea ma pune sa mananc, si sunt mandra de ea ca ma obliga sa mananc, stie ca am nevoie). Fata asta sta uneori o zi intreaga fara sa manance. Zice ca nu-i nimic, doar ca nu-i e foame. M-am speriat cumplit.
Facem un pact? mergem amandoua la medicul nostru de familie si cerem ceva pentru cresterea apetitului. big grin la treaba

| Toader_Raisa_1998 a răspuns:

Buna eu am 13 ani si am avut 38 de kg si aratam bine acum am 40 si arat mai bine si eu mananc carne dulciuri salate bine nu toate odata dar mai fac si 30 min de sport pe zi incearca bine? papa.P.S. fundita?