| anonim_4396 a întrebat:

Buna! happy
Sunt clasa a 9a, am 14 ani, 80 de kg si 1.70 inaltime.
In vacanta vreau sa slabesc nu mai suport toate criticile!
Spuneti-mi o cura de slabire, dar sa fie eficienta Sa slabesc macar 10 kg in vacanta.
Sport nu prea fac. ma mai duc la garla cam o ora pe zi. creteti ca elimin ceva?.

FUNDa;/*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| laptelaperfuzii01 a răspuns:

Mananca mai mult de dimineata, mai putin la pranz iar seara un sandvich (nu mai tarziu de 6!). Daca vrei mai usor rezultate mananca cuburi de gheata ca tin de foame si slabesti usor. In orice caz trebuie sa faci si sport. Ca sa elimini colaceii de la spate si sa mai subtiezi picioarele, stai intinsa pe jos si invarteti piciorul drept in ambele directii (fiecare de 10 ori) si la fel si cu stangul! Nu uita sa le faci dimineata si seara in fiecare zi happy

3 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

Ca sa slabesti trebuie sa ai o alimentatie sanatoasa, fiind vara incearca sa mananci cat mai multe fructe si legume, in special citrice pentru ca sunt bogate in vitamine. Nu uita si de sport care este la fel de necesar, alergare, plimbari cu rolele, bicicleta etc.

| laptelaperfuzii01 a răspuns:

Si nu uita sa bei multa apa si sa mananci multe fructe si legume!

| Nicolle55 a răspuns:

Uite mai...eu iti recomand sa iti faci timp 15min pe fiecare zi, facand sport..eu fac multe flotari, si am un corp de invidiatthinking ..si...apropo de dieta. NU MANCA PAINE SI CIOCOLATA! in rest poti s mananci de toate mai ales tot ce contine vitamine :* ..grija de tine bafta. funda?