| Vichtory a întrebat:

sunt fata si am 12 ani, am 1, 5? si am 40 kg.sunt grasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| soufbhd a răspuns:

Dupa parerea mea, nu esti grasa, esti perfect normalawinking
nu te mai lua dupa gurile rele tongue

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ești foarte bine, unde te vezi grasă?
Practică un sport.
Să înțeleg că ai 1.50 cm!
Pa, pa.

| Raniia a răspuns:

Nu esti grasa; ai o dezvoltare fizica normala staturo-ponderala, armonica.

| MenInShadow a răspuns:

Taci si bucurate ca ai atatea kg, altii au mai multe...

| LoOvE a răspuns:

Cam da

| Unicucebeea a răspuns:

Greutatea ta trebuie să se încadreze între33, 3 şi 48, 82 kg.Deci nu esti grasawinking si a lui MsYourDarling greutatea trebuie sa se incadreze intre : 48, 55 şi 71, 09 kg.deci e bine si la tine:*

| ladypink1 a răspuns:

Shut up, sweetheart

| MsYourDarling a răspuns:

Dar la 1.70, 65kg? :-s

| Raniia a răspuns (pentru MsYourDarling):

Daca ai 12 ani la I-1, 70 cm si G-65 kg esti dezvoltata fizic normal staturo ponderal, armonic, cu indici foarte mari.

| MsYourDarling a răspuns (pentru Raniia):

16 ani big grin

| Raniia a răspuns (pentru MsYourDarling):

Ai 16 ani, I-1, 70=M+2 sigma si G-65kg=M+2 sigma, esti dezvoltata fizic normost. ponderal armonic cu indici mari.Esti f. bine.

| Soaree a răspuns:

Ba nu,nu esti grasa chiar de loc..., mi-a spus doctorul, ca inaltimea pe care o ai trebuie sa fie cu 10 mai mult decat kg... ex cum ai tu 1, 50-40kg,sau 1,70-50kg big grin Bafta!

| Soaree a răspuns (pentru Soaree):

1,70-60kg scuze
corectez!

| PandaBear a răspuns:

Stai linistitaoh go on Eu am 15 ani azi impliniti, 1, 50 metri si greutate de 52 kg. Si eu ma consider la fel ca si tine desi multi imi spun contrariul. Dar prietenii mi-au spus ca cel mai normal e ca inaltimea[de ex 1.50] trebuie sa fie mai mare cu 10 decat greutatea. Nu stiu daca ai inteles prea multe. Ceea ce am vrut sa spun e ca tu esti perfect normala, fata de mine care sunt la liceu oh go on

| Eloisa a răspuns:

NU esti grasa. happy
u la 12 ani aveam 1.70 si aveam 58 kg sad
Eu chiar ma consider grasa, dar cica nu sunt. laughing
Sunt doar inalta big grin