| anonim_4396 a întrebat:

sunt foarte ingrijorata acum 3 zile m-a durut urechea ingrozitor si am pus picaturi ( foarte multe ) si am stat langa soba sa se incalzeasca urechea dupa aceea am adormit si mi-a trecut dupa m-am curata cu betisoare iar pana acum mi-a curs urechea chiar si aseara si am lasat pe perna ceara aceia si mai era ceva rosu, mi-e frica... daca mi-am spart timpana?! FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ɴιcoleтα a răspuns:

Du-te la un medic.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu este indicat sa bagi betisoare cand ai otita.Asa e ca o simteai si infundata? Si nu auzeai cu ea? Trebuie sa iei antibiotic.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, ai otită...

Să mergi la un control la medicul specialist ORL-ist pentru diagnostic şi tratamentul aferent.

Toate cele bune.

| IceCrEaMGiRl a răspuns:

Nu pot da cu presupusul, mama mea a avut acelasi lucru si a aflat ca avea otita.A avut remediu, dar cel mai bine ar fi sa te duci la un medic.

| Valentin_Dolsheb_1998 a răspuns:

Se poate! Du-te la medic sa nu se infecteze si sa patesti cv mai rauwinking

| Boss_Antonio_1982 a răspuns:

Eu iti recomand sa te duci la medic cine stie ce ti se poate intampla