| Dragotă_Gabriela_1999 a întrebat:

Sunt insarcinata în 14 săptămâni și am infecție urinara, am luat un tratament de 7 zile, dar nu mi-a trecut. Am vorbit cu doctorul meu și mi-a zis sa aștept ca sa-mi fac și
din nou urocultura. Dar ăsta ar veni saptamana viitoare. Va rog spuneti-mi ce as putea lua ca sa-mi aline "durerile".
Vă rog frumos!
Vă mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Bai caldute "de sezut" poate chiar cu putin bicarbonat ar trebui sa-ti mai aline din durere si mancarimi (daca ai). Nu lua medicamente (mai ales in perioada sarcinii) fara sa consulti un medic prima data.

| Dragotă_Gabriela_1999 explică (pentru CuriousStuff):

Dar pot sa-mi pun și o sticla cu apa calda intre picioare?

| CuriousStuff a răspuns (pentru Dragotă_Gabriela_1999):

Daca te ajuta, da. Inca nu ai scapat? A trecut apoape o saptamana. Rezultatul de la urocultuara a venit? Ai antibiograma si tratament cu antibiotic?