| Tiffany89 a întrebat:

Sunt racita si imi lacrimeaza ochii, si maine trebuie sa merg la ceva concert. Ce sa fac sa nu imi lacrimeze:-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Fîţka a răspuns:

Salut! la mine aceeasi problema cind racesc imi lacrimeaza ochii si m simt foarte rau... cel mai des iau picaturi din farmacie pentru ochi,, dar acasa mama mai des imi face asa: fierbe niste cartofi taiati asa multiori. apoi cind a incetat deja sa fiarba iai toata aceasta si te asezi deasupra in asa mod ca aburii sa-ti vina in fata si tu sa respiri cu ei dar te acoperi cu ceva mai gros ca sa transpiri acolo si stai asa pina trec aburii, pe urma te culci si ncidecum nu iesi la aer rece, are efect ma ajutat,, succes,,

2 răspunsuri:
| Freaky a răspuns:

Picaturi

| GABRIELABODALE a răspuns:

Picaturile