| sebastianu1 a întrebat:

Buna sunt Sebastian si am 17 ani de cam o luna si ceva nu ma mai simt bine am stari nasoale simt ca nu mai primesc destul aier in mine am o frica in mine pe care nu o aveam pana acum chiar nu stiu ce mi se intampla ma dor si oasele. Seara mai ales nu-mi place sa fiu singur cand ma duc sa ma pun sa ma culc in camera mea imi vine iar rau de abia pot sa adorm.Tin sa mentionez ca dimineata ma trezesc iau micul dejun si ma simt foarte obosit stau toata ziua in casa si ma uit la televizor chiar nu am chef de nimica toata ziua.ma mansturbez in fiecare zi sa fie asta roblema nu cred.de doi ani incoace am inceput sa ma mansturbezz apoape in fiecare zi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| AxelBv a răspuns:

Draga Sebastian, in primul rand invata sa scryyii corect. Se scryie "AER" nu "aier". In al doilea rand, mai las-o din mana din cand in cand ca nu mori.

| CryChristiAN a răspuns:

ANxietate,sedentarism,depresie acestea se pot datora de mai multi factori. Crede-ma ca si eu am patit la fel vara asta, si imi faceam griji ca nu o sa-mi treaca pana la inceperea anului scolar. Trebuie sa te odihnesti timp de vreo-4-5 zile, apoi trebuie sa iesi din casa, sa stai cu prietenii tai. Iti vor disparea pe moment starile, iar apoi, dupa ce ti-au disparut, incepi sa devi mai ''cu vlaga '' in tine.Ai grija! Probleme anxietetice pot duce la dureri ale coloanei, si anemii. Mie intr-o luna deja mi-au disparut, dar ai face mai bine sa mergi la medic pentru a preveni anumite boli.NU te mai masturba! Masturbarea atrage anxietatea si provoaca miopie.SI e bine sa te rogi la Dumnezeu, caci datorita Lui am scapat de anxietate.

| sebastianu1 explică (pentru CryChristiAN):

Multumesc frumos de raspuns

| CryChristiAN a răspuns (pentru sebastianu1):

Sanatate multa.

| sebastianu1 explică (pentru CryChristiAN):

Funda pentru mai multe detalii

| CryChristiAN a răspuns (pentru sebastianu1):

Nu vreau funda, daca vrei sa-mi dai e ok, dar despre ce anume detalii sa-ti dau?
Te simti obosit mereu, simti nevoia sa dormi continuu, te scoli ziua de parca nu ai fi dormit noaptea nu? O vizita la medic si plus ca ar trebui sa consumi vitamina P si niste pastile Magnesium B+ parca. Acestea sunt esentiale deoarece reduc anxietatea si oboseala excesiva.

| CryChristiAN a răspuns (pentru CryChristiAN):

Aceste stari de frica genereaza o, oboseala excesiva.

| Gabielle a răspuns:

Buna Sebi, ar trebui sa vorbesti cu cineva, ori parintii ori daca aveti la scoala consilier/psiholog...Mie mi se pare ca e atac de panica, dar trebuie sa mergi la medic, el va cere informatii despre simptome dupa care ausculta inima, verifica tensiunea arteriala si poate cere alte analize medicale. De asemenea, va elimina alte boli care au simptome similare (infarct miocardic, prolaps de valva mitrala, hipertiroidism). Nu prea cerd ca are legatura cu ce ai mentionat ca faci de doi ani incoace happy, multa sanatate!

| Anonim0096 a răspuns:

Se numeste anxietate cauta pe net si ai sa afli mai multe!

| sebastianu1 explică:

Am uitat sa spun ca nu mai merg nici la scoala