| anonim_4396 a întrebat:

Sunt un baiat de 15 ani si ma doare coloana vertebrala cand ma fortez prea tare.
Oare de ce?
Intr-o zi am stat pe scaun si m-o luat brusc durerea de spate, si nu am putut nici sa ma misc, am fost intepenit in scaun.
Si cand ma ridicam nu puteam sa stau in picioare numa daca ma tineam de ceva ca ma durea foarte rau coloana vertebrala (la josul coloanei)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

S-ar putea sa ai o boala numita spondilita anchilopoietica care afecteaza in special barbati tineri. Trebuie sa te vada cat mai repede un medic reumatolog (sau internist), fiindca este o boala serioasa care, netratata, duce la intepenirea coloanei.

| EUSIATIT a răspuns:

Sanatatea e ff importanta esti fff tinar nu te juca vb cu mama ta si mergi cit poti de repede la medic poti avea ceva grav hernie de disc scolioza osteroporoza etc sunt ff multe si daca nu le iei din primele simtome sa nu patesti alte necazuri. esti baiat esti tinar si va trebui sa muncesti si daca nu te tratezi. e grav

| Sოﺁℓε a răspuns:

Hey! du-te la un balneolog cu o trimitere de la doctor repede

| UnxsurPlusxDexEnergiexFereste`tex a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa mergi la doctor sa iti faci un film la spate poate ai ceva... nu vreau sa te sperii acum dar eu am patit la felstraight face. doctorita de familia mi-a dat o gramada de creme si eu tot aveam dureri si dupa cam jumatate de an am mers pana la urma sa imi fac un film la spate straight face si s-a dovedit a fi scoliozastraight face. cel mai bine ar fi sa mergi sa faci un film.