| Safire17 a întrebat:

Tatal meu are hernie inghinala. As vrea sa aflu mai multe datalii despre aceasta:
1. Cat costa o operatie?
2. Cum se poate complica daca nu este tratata mai mult timp?
3. Este grea operatia?
4. Ce complicatii pot aparea in timpul operatiei?
5. Daca a fost facuta o data, se mai poate face si a doua oara?
6. Daca ai ridicat ceva cu greutate foarte mare, cat % exista sanse sa fii facut hernie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| OnuOana a răspuns:

Salut, nu stiu cat costa operatia, depinde cati bani ii dai doctorului. Operatia nu e grea, am avut si eu, si tine cel mult 15 minute. Nu trebiue sa te panichezi nici tu si nici tatal tau, nu este o operatie dificila happy. Sper ca raspunsul meu iti este util. happy