| Loredana080 a întrebat:

Știe cineva in ce consta operația de ulcer? Cât durează recuperarea și statul in spital?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Taie și apoi coase la loc. Asta te cam ține cam 2 săptămâni cu tot cu recuperarea.
Dar acum sunt metode mai simple, face o incizie, adică o împunsătură așa mai lată, bagă acolo un tub legat de o cameră de luat vederi, și tot așa un tub cu un ac de cusut, ceva de genu.
Apoi se uită de pe desktop și tot piscăle pe acolo. Se numește laparotomie. Fiindcă cu asta taie ma puțin, se vindecă rana mai repede. Cam în câteva zile, să zicem o săptâmână.
Cum ți-e norocul.