| TDGMeebu a întrebat:

Buna!
Tocmai ce mi-am scos o masea si am observat ceva: creste stramb straight face
Matusa mea mi-a spus ca si ei i`a crescut un dinte in ceru` gurii si ca la tras cu degetul incet inainte, iar acum este la locul` lui.
Am incercat si eu acelasi lucru cu maseaua dar acum ma doare foarte tare straight face
Stiti cumva ce as mai putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| TipulVerde a răspuns:

Vrajeala. Tu trebuie sa te duci la un doctor dentist, mai precis la un chirurg buco-maxilo-facial care o sa te trimita sa faci o radiografie (ii zice altfel, dar tot aia e), ca sa stie ce sa-ti faca.
Cel mai probabil o mica interventie chirurgicala. Si maselele mele din spate cresteau in diagonala, foarte urat, mi-au strambat dintii si mi-au stricat maxilarul pentru ca nu le-am verificat la timp (atunci nu puteam sa mestec, sa musc dintr-un mar, daca vorbeam prea mult ma durea toata fata).
Este o chestie mica si rapida pe care daca nu o faci, te-ai cam tutut.

| Aniii a răspuns:

Ia`ti aparat dentar

| clauu a răspuns:

Meany crezi ca aparat dentar iei de oriunde?

| ilisium a răspuns:

Sa te duci la stomatolog, desii probabil ca nu este raspunsul pe care il vroiai.

| mafioata_7621 a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine ar fi sa mergi la un medic specializat care iti poate zice exact ce trebuie sa faci fundita :X?

| Danutza_8092 a răspuns:

Te duci la dentist.ii explici situatia si.te ajuta elwinking

poate sa iti dea aparat dentar o sa te doara.dar trebuie sa suporti ca te doare unpik si mai incolo iti va prinde binewinking

mult succes la dentist! Te pup:*

fundita?love struck