| queneen a întrebat:

Acum cateva zile a inceput sa ma doara stomacul si sa imi vina sa vomit. Fupa aceea a inceput aceasta problema sa imi treaca dar a inceput foarte tare sa ma doara capul, mai ales in spate si simt ca ma dor si urechile si sa am arsuri in zona pieptului, mai am 2 zile pana ajung in tara si merg la medicul de familie, dar de cand am astea am inceput sa fiu foarte sensibila emotional in sensul ca plang in fiecare seara, in fiecare zi si ma rog sa ma fac bine cat mai repede.
Nu am mai patit niciodata asa si sper sa imi treaca si la fel si aceasta mica "depresie" pe care o am in aceste zile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate fii un virus de gripa, cu toate simptomele mentionate de tine.
Totusi nu vad de ce plangi. Cati anisori ai?

| queneen explică (pentru Violleta2022):

Motivul pentru care plang este ca nu am mai avut niciodata aceste simptome si ma simt foarte ciudat pentru ca ma gandesc la tot feluri de lucruri cum ar fi ca daca nu mai apuc ziua de maine si chestii de genu...

| Violleta2022 a răspuns (pentru queneen):

Cati ani ai tu?
Ca doar un copilas mic ar plange asa, din senin, fara sa aiba un motiv real.

Ceea ce ai scris tu aici, pare a fii o banala gripa virala, nimic mortal!
Chiar din atata lucru nu se moare si nici nu se plange, ca toata lumea face gripa, inevitabil, o luam din contactul cu unul virusat, prin autobuze, mall-uri, scoala, servici, strada samd.
Hai, fa-ti ceauri fierbinti, indulceste-le cu miere de albine si zeamade lamaie si bea-le!
Mananca numai supa de zarzavat si ceai cu pezmet, ca atata este indicat, cand ai virus la stomac.
Trece in cateva zile, de la sine, fara antibiotic, fara prea mult efort. de altfel este indicat sa stai acasa, in pat, ca sa te refaci.

| queneen explică (pentru Violleta2022):

Multumesc frumos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ești stresata? Trebuie să-ți vina menstruația?

| queneen explică (pentru anonim_4396):

Stresata sunt, menstruatia mi-a venit ieri