| anonim_4396 a întrebat:

Acum ceva timp am avut o tulburare nervoasă numita TRICOTILOMANIE imi smulgeam pur si simplu genele si sprâncenele de nervi sau emoție. Am ramas o perioada fara sprâncene si fara gene de cat de mult le smulgeam! Acum vad ca imi cresc sprâncenele inapoi însă... Nu mai sunt negre! Acum sunt un maro deschis! Si genele mi-au crescut foarte lungi si nu inteleg... De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cezar003 a răspuns:

Trebuie totusi sa intelegi ca noi in gnetica suntem facuti sa fim mai rezistenti dupa fiecare esec, genele si sprancenele vor deveni mai puternice decat prima data, iar rasaritul lor are o culoare mei deschisa l inceput din cauza ca nu ai suficienta melanina in corp iar ele au menirea sa creasca mult si repede pana la refuz
Se vor asorta in timp cu culoarea parului nu-ti fa griji, dar tu intre timp ar trebui sa treci pe le un psiholog

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Odată ce un fir de păr care a fost smuls, in mod normal următorul fir de par va creste mai dezvoltat față de cel dinaintea lui.
Nu am auzit să existe o soluție medicală în privința aceasta; dar te poti interesa.
Până atunci poti merge la saloanele de înfrumusețare.

| Helen022 a răspuns:

Asta e ca si cum ai dezinstala o aplicatie veche si ai instala-o iar, la o forma mai bună.
Părul tău revine la culoarea normală la un moment dat iar genele lungi, după părerea mea, sunt adorabile. happy
Toate sunt pe drumul cel bun...dar ca sa fii si tu, ti-as recomanda un psiholog.
O zi bună!