| Fazekas_Ioan_1998 a întrebat:

Ajutati-ma va rog.De trei zile nu am avut deloc scaun cu toate ca am mancat iaurt, fructe (mere,pere,si multe prune), am mancat multe farfurii de ciorba si am baut si apa.Am facut si miscare dar tot nu mi-a venit scaunul.Ce sa fac nu vreau clisma. Va rog sa nu radeti de mine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RoyDupuis a răspuns:

Cumpara-ti de la farmacie o microclisma, este extrem de ieftina si usor de folosit!
arata asa:
https://comenzi.farmaciatei.ro/......031997.jpg
introduci continutul unei doze, si in cateva ore va avea loc si scaunul.
Citeste Prospectul!

| iulian1302 a răspuns:

Buna! In primul rand as vrea sa iti spun ca problema cu care te confrunti tu nu este de ras, din contra! Constipatia poate ascunde foarte multe boli, unele chiar grave. Exista laxative atat tablete( Dulcolax) cat si ceaiuri( ceai de crusin). Eu iti recomand sa iti cumperi ceai de crusin( il gasesti la orice farmacie si este foarte ieftin) deoarece este un produs natural. Iti faci ceai si il bei seara inainte de culcare ( 2-3 plicuri de ceai la o cana cu apa) si dimineata cu siguranta nu vei mai avea problema constipatiei. Totusi eu iti recomand sa iei legatura cu medic si sa vezi din ce cauza te confrunti cu constipatia.