| anonim_4396 a întrebat:

AJUTORRR! Imi ies maselele de minte, dar cea de pe partea dreapta s-a inflamat si ma doare ingrozitor si mai ricoseaza si sub maxilar aproape de amigdala, am luat un agocalmin si un ibalgin si nu au avut nici un efect, e ceva grav sau o pot trata cu anumite pastile? multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Madayna a răspuns:

Mergi la dentist cat mai repede, nu sta sa suporti durerea.

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Du-te la stomatolog, poate iti da ceva care sa aline durerea sau intreaba la o farmacie

| biaNk6 a răspuns:

Nu mai lua pastile dupa capul tau, du-te la dentist