| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani si sunt gras (75 kg)! Nu se vede chiar asa mult pentru ca sunt foarte inalt( 1.74).Vara asta am slabit 9 kg in cam 3 saptamani cu mancare sanatoasa si sala(am avut 84 ). Acum as vrea sa fac o schimbare definitiva cu corpul meu, adica sa topesc tot surplusul de grasime si sa fac masa musculara.Incepand de luni o sa merg la sala.Am sa scot din alimentatia:fainoasele,carnea de porc, dulciurile si nu o sa mai mananc dupa ora 6:30.As vrea sa fac aceasta schimbare pana in luna iunie-iulie 2013, pana incepe sezonul de iesit la strand ca sa nu-mi mai fie rusine sa ma dezbrac.Voi ce parere aveti?
P.S.-O sa merg la sala odata la doua zile (sala de fitness)..scuze pentru categorie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Adda097 a răspuns:

E foarte bine ce vrei sa faci, eu ti-as sugera sa mananci cat mai multe salate dar cu ulei de masline si sa bei foarte multa apa(cam 3 l pe zi) si sa nu bei bauturi gazoase cum ar fi sucurile sau apa minerala.Bafta!

| ThisIsMeJustMe a răspuns:

Ai pus intrebarea ca sa te dai mare? laughing
...baietii...