| XxXsTyLLeXxX a întrebat:

am 14 ani 1, 63m si 71 kg as vrea sa slabesc deoarece am burta si nu stiu cum, dati-mi ceva diete sau regimuri, vreau neaparat sa slabesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Denisa09Ax a răspuns:

Dieta cu lamaie.
Dar cel mai bine e sa incerci sa te abtii de la mancare si sa faci sport cel putin 30 de minute.

Răspuns utilizator avertizat
| Afroditlove a răspuns:

La varsta ta nu trebuie sa tii diete... Plimba-te cel putin 30 de minute pe zi si nu manca fast food sau dulciuri.

| FageAndrei a răspuns:

Frate. ai doar 14 ani. Corpul tau acum se dezvolta. O sa cresti in inaltime pana la 18-19 ani. Asa sa te gandesti ca eu am avut vreo 70 kg si cam 1, 65-1, 70 pe la varsta ta. Acum am 1, 87 si 78 kg.
Nu ai nevoie de dieta. doar incearca sa mananci mai putin ca sa nu te mai ingresi. daca ai sti cati am vazut ca tine la varsta ta si acum sunt slabanogi laughing Cum sunt si eu de altfel laughing)
Si crede-ma ca am vazut si slabanogi care acu sunt grasi laughing)