| Maria1123 a întrebat:

Buna Tpu.Am 14 ani si 1.66.Credeti ca sunt prea inalta pentru varsta mea? Eu asa ma simt.Colegele mele au maxim 1.60 si ma simt prea inalta pe langa ele.Voi ce spuneti? Credeti ca sunt prea inalta? Ce ar trebui sa fac ca sa ma opresc din crescut? Va rog spuneti-mi, ma simt prea inalta si nu vreau sa mai cresc mult.Va multumesc:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SimonaCristina a răspuns:

Esti o norocoasa, altele fac eforturi sa creasca in inaltime. Oricum osatura creste pana la aproximativ 18 ani, dar ritmul va fi mai lent. Evita totusi inotul, voleiul si baschetul (nu fa excese). Funda?

| e36 a răspuns:

Nu esti foarte inalta! Esti normala. Tu poti fi manechin, de exemplu big grin. Si nu incerca sa-ti ''cumperi'' frumusete artificiala. Ramai asa cum esti, cum te-a dat Cel de Sus.

| alexandra2000ale a răspuns:

Eu nu cred ca esti prea inalta si cred ca ar trebui sa te multumesti ca esti mai inalta deoarece unele persoane sunt mai scunde si nu cred ca ti-ai dori sa fi scunda... Inaltimea ta, eu zic ca este buna asa ca nu iti mai face griji...te pup.

Funda?