| Maria1123 a întrebat:

Buna Tpu.Am 14 ani si 1.66.Credeti ca sunt prea inalta pentru varsta mea? Eu asa ma simt.Colegele mele au maxim 1.60 si ma simt prea inalta pe langa ele.Voi ce spuneti? Credeti ca sunt prea inalta? Ce ar trebui sa fac ca sa ma opresc din crescut? Va rog spuneti-mi, ma simt prea inalta si nu vreau sa mai cresc mult.Va multumesc:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Esti ok

| OnuOnulică a răspuns:

Esti perfectă pentru 14 ani.

| Iunona a răspuns:

Ar trebuii sa fii mandra! Fetele inalte sunt frumoase, hainele le vin mai bine, nu se cunoaste daca pun 1 kg-2 in plus. Eu zic ca esti numai bine asa cum esti si nu incerca sa schimbi nimic la tine. Alte fete si-ar dorii sa fie inalte. Si oricum nu ai sa cresti inca 20 cm pana la maturitate. Maxim inca 10 cm. Deci vei fi numai bine. :*

| Danutsyk a răspuns:

Este foarte bine pentru varsta ta, eu am 11 ani si 1.45winking
Stai linistita, fiecare copil creste in felul sau si asta nu este o problemawinking

| Florentina_Carina_1995 a răspuns:

Esti foarte bine pentru varsta takiss