| Antoonel a întrebat:

Am 14 ani si am o mica problema... Daca mananc mult nu mai ingras deloc,dar mi se depune in stomac, am burta maricica laughing si nu stiu cum sa scap de ea (sa mai dau jos) Stiti vreo dieta care m-ar ajuta cu ceva? Funda laughing)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Fa abdomene.

| KellyGreen a răspuns:

De fapt ti de depune pe abdomen nu in stomac.
Si eu am avut problema asta, uite cum am dat-o eu jos:
Tot ce manam pe zi era dimineata: un pachetel de biscuiti belvita start, cu un iaurt 0%, o cana de ceai verde dimineata si una seara, si 1-2 fructe.
Apou ca sport faceam la bicicleta medicinala( aceea care o gasesti si la sala), faceam cam 1 ora pe zi dar la o greutate destul de mare( adica o setam sa fie ca si cum erai in urcare), ma dadem pe role cam 50 de ture de teren, si facem exercitiile pentru abdomen de aici:

http://www.youtube.com/watch?v=Kx3bNSHB60Q

Si poate te intrebi ce rol au bicicleta si rolele, ei bine sunt exercitii cardio care te ajuta mult sa dai jos grasimea de oriunde e ea.
Si facem de 2 ori pe saptamana inot.

Bine toate astea inca le fac pentu mentinere si pentu ca sunt destul de dependenta de sport.

| Senyorul a răspuns:

Abdomene in fiecare dimineata si seara... Asa a scapat un prieten de al meu de burta si straturile de grasime...

| Cosmin86 a răspuns (pentru Senyorul):

Prietenul tau probabil avea metabolismul rapid, abdomenele NU se fac pentru eliminarea grasimii

| WeeK3nD a răspuns:

Eu de sfatuiesc sa faci miscare....Si eu inainte cand puteam face sport ma ingrasam dar nu puneam pe mine [adica nu se vedea] dar de cand mi-am rupt mana nu am mai putut face miscare si se vede ca mam ingrasat...Incearca sa faci miscare printr-un sport care-ti place tie [de ex:Fotbal] Spor la slabithappy

| SerenaAylin a răspuns:

Tine post negru miercurea si vinerea.

| ChibiMonster a răspuns:

Pai se numeste rahitism.....nu poti face nimic...