| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si vreau sa incep sa iau Vitamax. Poate avea vreun efect negativ asupra mea? Am citit prospectul dar nu zice nimic de copii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Dar ai grijă este totuși un supliment pentru anumite afecțiuni!

Vitamax este indicat ori de cate ori starea mentala sau fizica trebuie sustinuta: tratamentul oboselii, slabiciunii, epuizarii; ameliorarea eficientei mentale si intelectuale si combaterea tulburarilor de concentrare; ameliorarea rezistentei organismului la infectii; pentru scurtarea perioadei de convalescenta dupa diverse boli, interventii chirurgicale, radioterapie; pentru cresterea performantei fizice, in special la atleti; in tratamentul menopauzei si al impotentei psihogene; pentru intarzierea proceselor degenerative ale imbatranirii; pentru alinarea tensiunilor datorate surmenajului; ca parte integranta a tratamentului: neurasteniei si nevritelor, anemiilor prin deficite nutritionale, afectiunilor hepatice, artritelor, ulcerului gastro-intestinal, hiperlipidemiei, diabetului, distrofiilor pielii si anexelor cutanate, parului si unghiilor; in timpul sarcinii si al lactatiei; pentru inducerea starii de confort si stabilitate.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu iti vor face rau, poti sa le iei fara nicio problema

| Azµre a răspuns:

Poți lua, în prospect spune că nu este destinat copiilor sub 12 ani!

| DNSK a răspuns:

Buna. Vitamax este un complex de vitamine, minerale si substante active care nu ar avea de ce sa-ti faca rau. Doar sa nu fii alergic/a la vreun ingredient.atata tot

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Cere sfatul medicului de familie, nu lua nimic după ureche.
Te pup!

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Cel mai bine este sa ceri sfatul farmacistei sa iti indice vitaminele potrivite varstei si necesitatilor tale!

| AllePuffu a răspuns:

Am auzit ca Vitamax ajuta la crestere daca il combini cu putin sport. Eu zic ca nu e nicio problema daca incepi sa iei!