| Bozga_Mihaela_1993 a întrebat:

Buna,
In urma cu o saptana am primit niste medicamente, nu mi s-au spus cum sa le iau. Erau pastile normale (ca si ampicilina de ex). Pana am citit prospectul si am vazut ca scrie ca sunt vaginale.
Intrebare: Ce ar trebui sa fac? Nu au avut nici un efect negativ. Nu ma simt nici cum...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| christall a răspuns:

Bine ca nu au avut efect. Acum nu ai de ce sa-ti faci griji. Trebuie sa iei altele si sa le introduci corect.

| Raniaa a răspuns:

Bună. Când spui că ai primit nişte medicamente, mintea mea se gandeşte că au aterzat cu barzexpres ceea ce mă îndoiesc. Dacă sunt prescrise de medic, uita-te pe rețetă, dacă nu mai ai rețetă, pe prospect. Dacă le iei la recomandarea lu' tanti Dida, te sfătuiesc să încetezi administrarea lor happy

| Staif a răspuns:

Tu ai primit ovule vaginale pentru o boala?
Daca nu ai prospectul, mergi la medicul de familie.

| Ciclovan_Darian_1994 a răspuns:

Medicamentele nu sunt făcute sa facă rau din ce stiu eu laughing.Nu prea ai metode cum sa le administrezi gresit, deci bucura-te ca e posibil sa nu fi avut nicio problema.Sanatate!

| Bozga_Mihaela_1993 explică:

Multumesc