| XfenderX a întrebat:

Am 14 ani, sunt baiat. de cateva zile am observat ca la noada fundului mi-a aparut o buba gen nodul care are culoare spre negru, ce este asta? e ceva grav? va rog ajutati-ma? trebuie operat? e dificil?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi cu unul din parinti la medicul de familie. Sfaturile date aici pot fi inutile chiar daunatoare.

| HLucian a răspuns:

Salut,nu este ceva grav insa nu cred ca e vorba la tine de boala pilonidala, totusi ai 14 ani. Te sfatuiesc sa mergi la medicul de familie fara rusine, sa-i spui problema. Sanatate.