| korenix a întrebat:

Am 15 ani si programul meu de dormit e dat peste cap.
Nu ma culc si nu ma trezesc cand trebuie.
Programul normal era:
culcare- 02:00
trezire-11:00. Normal, cred eu, 9 ore e destul.

Acum este:Totul a inceput cand ma culcam din ce in ce mai tarziu fiind pe la 07:00 sau 08:00 si dupa ma culcam, dar am decis intr-o zi sa nu ma mai culc sa imi pot reface programul.
Asa am si facut si m-am culcat la 12:00 problema e ca m-am trezit la 17:00, am dormit 17 ore, nu e normal. Si iar nu pot adormi si iar ma culc ziua sau chiar deloc.

Intrebarea este pot dormi 17 ore pe zi si dupa sa stau treaz 30-31? Imi risc saanatatea? Trebuie sa imi refac programul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Userrr a răspuns:

Nu iti risti sanatatea, doar ca nu esti obisnuit cu acest program, trebuie sa il urmezi un timp indelungat pentru a realia acest lucru.