| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am 15 ani sunt racit, dar nu stiu daca e o raceala normala sau la plamani, intrebarea mea este : de ce ma in teapa in piept pe langa inima cand respir(nu mi se intampla intotdeauna, nu vreau raspunsuri gen" du-te la medic de fam") dau funda...help.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Porcusorul a răspuns:

Sunt o gramada de posibile cauze: nevralgie intercostala, pozitie incorecta cand dormi care pune presiune pe piept, infectii respiratorii, esofag iritat sau alta afectiune a tractului digestiv etc.