| KonG a întrebat:

Salut, de 2 saptamani sunt racit si efectiv cand respir, uneori ma tine sus in partea stanga..Azi am facut o radiografie la plamani si sunt clinic sanatos dupa rezultat, am fost si ascultat la plamani de catre medic. Intrebarea este de la ce oare ma tine? Am lucrat 1 an si ceva intr-o fabrica unde era curent, posibil sa fie de la curent si răceala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Ți-a spus medicul ca simptomele care le ai sunt de la răceală? Pot fi si de la alergie, si ea se manifesta ca un guturai.Consulta si un medic alergolog, altfel daca ești alergic la ceva poți sa faci tratament contra răcelii ca tot nu te vindeci.In caz de alergie si plămânii suferă, multi ajung sa fie bolnavi de astm daca nu se tratează de alergie.