| Mari_Elena_2000 a întrebat:

Buna TPU...am 16 ani si 60 kg. Daca renunț la dulciuri, sucuri si pâine câte kg as putea slabi intr-o luna?
Menționez ca am început sa fac sport in fiecare zi.
Dau fundița celui mai realist răspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Intre 3 si 9-10 kg, depinde ce sport faci si cat mananci din restul mancarurilor pe care nu le-ai taiat.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce înălţime ai acum ( respectiv cât sport & ce faci în fiecare zi ), pentru ca să vedem dacă/cât este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune!

| Elvina a răspuns:

Cel mai bine este să mergi la un nutriționist, să îți faci analizele, iar el îți va spune exact ce alimente să mănânci, în ce cantități, când și apoi faci și sport. Dacă faci de capul tău s-ar putea să nu iasă așa bine.

| Ra_Ki_1982 a răspuns:

Buna, intr-o luna nu prea slabesti, adica slabesti intr-un an sau macar pe parcursul catorva luni...