| KlaudiaAlecsandru a întrebat:

Am 16 ani si inca nu mi-au cazut dintii de lapte, au cazut aproape toti mai putin unul, +4 masele (In urma cu 8-9 ani) unul dintre dintii permanenti nici macar nu e acolo, iar restul nu au crescut complet (Cele 4 masele au crescut complet alaturi de 2 de minte). Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Bizon95 a răspuns:

Si nu crezi ca ar trebui sa te duci la dentist?!?

E ABSOLUT CLAR CA AI O PROBLEMA!

esti deja de ani buni in adolescenta si din cate stiu eu dintii de lapte nu ar trebui DELOC sa treaca de pubertate!