| Andreimsnsnsnsmd a întrebat:

Bună TPU, am 17 ani și acum mult timp c am de când eram mic, 11-12 ani am văzut pe penis sub piele ca am o bila cât un bob de sare de mare și o am pana acum, vreau sa știu dacă e ceva grav sau sa fie din naștere habar n am, sper doar sa nu fie ceva grav va rog un răspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intreaba medicul UROLOG, ca noi nu avem de unde sa stim ce ai tu pe cuc, daca-i normal sau anormal, mai bine sa fi sigur ca nu-ti creste cine stie ce, acolo.

| Andreimsnsnsnsmd explică (pentru Violleta2022):

Îți era greu doar sa ți dai cu părerea? am întrebat dacă e ceva grav sau dacă știe cineva?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreimsnsnsnsmd):

Pai mi-am dat cu parerea si chiar ti-am zis sa mergi al medic, ca aici pe forum nu este nimeni medic si nimeni, dar absolut nimeni nu-ti poate spune ce ai tu pe cuc sau daca-i grav sau nu.
Cat de imatur trebuie sa fii ca sa nu intelegi un raspuns atata de simplu?

| dullcat a răspuns:

Buna.Ai luat in considerare sa mergi la un control, la medic?

| mODIN a răspuns:

Tot pe la 17 ani vazusem si eu ca am asa ceva, dar multe. Cautasem, se numesc "pearly penile papules" si nu e nici grav, nici anormal, nici nu indica absolut nimic. Te nasti cu ele si nu-ti afecteaza in nici un fel viata, deci poti sta linistit.

| Andreimsnsnsnsmd explică (pentru mODIN):

Da nu sunt acelea, e ca un cos și nu este pe capul penisului

| StoicAnalysis a răspuns:

Lasa-l acolo. Altii dau bani grei sa-si puna bile laughing

| Andreimsnsnsnsmd explică (pentru StoicAnalysis):

Ți se pare ceva amuzant? degeaba esti ironic, am cerut doar o părere sa știu dacă e ceva grav sau nu

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Andreimsnsnsnsmd):

Daca era ceva grav aflai pana acum.

| Robert2526 a răspuns:

Doare la atingere? e tare sau mai degraba moale? pare mobila formatiunea? Se modifica atunci cand ai erectie?

| Andreimsnsnsnsmd explică (pentru Robert2526):

Nu doare foarte tare când îl ating, e tare, e puțin mobila și nu știu dacă se modifica la erecție, nu cred

| Robert2526 a răspuns (pentru Andreimsnsnsnsmd):

Stii cumva daca s-a modificat in timp?

| LisaJulie a răspuns:

Mergi la un medic specialist!