| andreyyya a întrebat:

Am 17 ani si la inaltimea de 1.73m am 60 kg. Nu sunt o persoana grasa, ci potrivita, dar vreau sa fiu slaba si sa slabesc vreo 3-4 kg. Problema mea este ca am un metabolism extrem de lenes. Am incercat tot felul de diete, sport si alte modalitati dar nu am reusit cu nici un pret sa slabesc. Daca va confruntati cu aceeasi problema ca si mine sau aveti ceva sugestii va rog sa ma ajutati. Mersi anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alexandraalis a răspuns:

Poti merge la bazinul termal de la Caciulata.
Apa din acest bazin mi-a reglat metabolismul si am reusit sa slabesc
Am fost surprinsa de faptul ca vergeturile nu mai erau atat de vizibile ca inainte.
Celulita nu se mai observa, pielea devenise ferma.
Am mers si la masaj.
Inainte am incercat tot felul de diete, dar fara rezultate.

2 răspunsuri:
| pinkpityc a răspuns:

Pai daca nu indragesti misca o dieta : nu trebuie sa mai mananci dupa sapte dimineata niste cereale sanatoase cu lapte sau iaurt sau un fruct sanatos. dupa aceea poti sa mananci o ciorba de burta sau o mancare usoara. mai pe seara o salata si dupa aia un baton de zlabit si reusesti sa slabesti

| babesss a răspuns:

Nu mai slabi.e foarte bine cum esti
STAI CUMINTE!hee hee