| fetitzaTa a întrebat:

Deci: problema mea este ca sunt GRASA! am 47 de kg si nu pot nici cum sa le dau jos, o verisoara de-a mea de 22 de ani mi-a spus ca daca ma ingras la varsta mea (14 ani) nu o sa mai pot sa slabesc niciodata ca si ea sa ingrasat tot in perioada astacryingcrying sunt si mica de inaltime si arat ca un baloncrying lucrul care ma deranjeaza cel mai tare este ca invara aveam 26 de kg deci slaba si de la atatea dulciuri m-am ingrasat enormcrying

deci:ceva sugestii? exercitii fizice?

eu fac 100 abdomene pe zi dar am inteles ca cand le faci trebuie sa te doara burta nu spatele si p mine ma doare spatele...

diete am incercat da nu ma pot tine de ele si medicamente de slabit nu sunt ai mei de acordcrying

7 răspunsuri:
| pinkflower a răspuns:

Cel mai sanatos lucru este sa bei cei putin 2 litri de apa pe zi si sa faci miscare cel puntin 30 de minute ( poti alerga printr-o gradina frumoasa, ca sa alergi cu placere) si sa nu mananci dulciuri cum mancai inainte si sa nu manaci dupa ora 8. Daca faci acest lucru vei da jos de pe tine vreo 3-4 kg pe saptamana. Bafta :*

| disw a răspuns:

Pentru a slabi in primul rand trebuie sa intervii in alimentatie : mananca multe fructe,legume,paste si incearca sa eviti dulciurile,grasimile,prjelile,fast-food.In al doilea rand ar fi bine sa faci sport ,eu cred ca ar fi bine de 3 ori pe zi :
dimineta (dupa ce mananci ceva usor) mergi si plimba-te cu rolele ,bicicleta ,alearga -asta merge mai mult vara,dar pentru ca acum e inca iarna poti eventual doar sa alegi (in functie de conditiile de afara)
la pranz (dupa ce mananci ) : incearca sa faci prima data 30 abdomene(pe parcurs te vei obisnui si vei face mai multe).uite cateva tutoriale pentru fiecare parte a corpului pe care le poti face tot la pranz: pentru abdomen: http://www.youtube.com/watch?v=kHSCmwHaGJs
pentru fese si coapse: http://www.youtube.com/watch?v=yHNAeow4UV0
pentru picioare : http://www.youtube.com/watch?v=1syQHK3ycd4
pentru celulita : http://www.youtube.com/watch?v=zoJQOapc9cY&feature=related
coapse interioare http://www.youtube.com/watch?v=Pdemjz2wZ5I
exterioare: http://www.youtube.com/watch?v=REY2HPuVHis&feature=related
brate: http://www.youtube.com/watch?v=Ywsiz1aY9_4
seara (incearca sa mananci o salata,sau doar fructe) si ar fi bine sa dansezi(ajuta destul mult la slabire).
Incearca sa mananci mai mult fiert si la gratar,exclus prajeli si sucuri cu acid
Eu zic ca in cateva saptamani vei da jos cam 4-5 kg .Uite mici propuneri in ceea ce priveste alimentatia:
Meniuri pentru micul dejun
- Omleta din trei albusuri de ou si o lingura de branza proaspata de vaca, plus 300 ml de suc natural de portocale.
- 2 oua ochiuri, cu o felie de paine prajita cu putin unt.
- Un iaurt simplu in care poti adauga 100 g de fructe de padure.
Meniuri pentru pranz
- O conserva de ton cu salata verde si iaurt.
- Piept de pui la rotisor cu salata de cruditati si sos vinegreta, plus un mar.
- 300 ml supa de broccoli, spanac sau sparanghel, plus o felie de paine si, ca desert, un mar.
Meniuri pentru cina
- 200 g somon la gratar cu garnitura de cruditati preparate la abur, plus o mana de capsuni cu putin topping de frisca.
- Salata de pui Waldorf: 100 g cubulete din carne de pui, 6 nuci, o jumatate de avocado amestecat cu o lingura de maioneza, toate asezate pe foi de salata verde, plus trei linguri de salata de fructe.
- 200 g de friptura slaba la gratar si 2 linguri de legume preparate la gratar, plus un mar copt umplut cu stafide.
Gustari
- Un ou fiert tare cu o felie de paine toast
- Salata de cruditati cu sos vinegreta
- O lingura de branza de vaci cu felii de morcovi
- Cateva nuci cu un mar
- Iaurt simplu
- O banana
Cu toate ca nu ai destul timp ,eu cred ca 5 minute pentru cateva exercitii sau pentru a lua o gustare nu e mult timp,totul depinde de cata ambitie ai.Mult succes!

| myrcea_2787 a răspuns:

Salut! problema ta nu este ca esti grasa in greutate pentru ca eu am 11 ani si am 43 de kilograme deci problema ta este ca esti grasa in grasime deci iti recomand sa faci multa miscare si sa nu mananci multe dulciuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Flotari geno flexiuni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa niste exerciti sau tine o dieta usoara uite aici ceva www.dietapentrutine.blogspot.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa pui pe tine ceva kg sau sa mai scazi din ele aici gasesti o multime de metode, diete si exercitii foarte bune, www.dietapentrutine.blogspot.com

| alina_9360 a răspuns:

Iti spun eu... sportul e cel mai bun medicament pentru a slabi...fa sport in fiecare dimineata si o sa ai sigur rezultate.si inca ceva gandeste pozitiv.gandeste ca o sa mai slabesti si o sa arati foarte bine.gandirea pozitiva este foarte importanta pentru noi.cat despre ce spune verisoara ta depinde de organismul fiecaruia dintre noi.eu spre exemplu sunt inalta am 1.80 si sunt slabuta. oamenii din jurul meu imi spun ca arat bine.plus fac si niste cursuri de modeling.dar cum spunem depinde de organismul fiecaruia.eu mananc foarte multe dulciuri dar nu ma ingraswinkingmulta bafta in continuare.pup