| Justmeivy a întrebat:

Am avut parte de o intamplare foarte nefericita stazi. Dimineata am folosit clestele de gene ca sa le ondulez dar mi-a alunecat si mi-a smuls jumatate din ele.Nu stiu ce sa fac! Genele mai cresc inapoi? Mai este o posibilitate sa le fac sa creasca? VA ROG MULT AJUTATI-MA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Desmnvj a răspuns:

Ou – Acest aliment conține multe proteine, iar din acest motiv este foarte eficient pentru regenerarea naturală a genelor. Tot ce trebuie să faci este să aplici un gălbenuș de ou pe gene, după care să-l lași să acționeze aproximativ o oră. După acest interval de timp, clătește zona cu apă caldă
Încearcă sa le piepteni cu o perie de rimel
Ca să poți sa ieși din casa pune-ți gene false sau dacă mai ai câteva fire dă-te cu rimel

| TheMaker a răspuns (pentru Desmnvj):

Genele sunt materie moartă, deci nu au nevoie de proteine. Nu este ca și cum ai pune bălegar la baza pomilor.

| Justmeivy explică (pentru Desmnvj):

Multumesc!

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cum poti fi asa neindemînatica, vai de capul tau

| Justmeivy explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu ti-am cerut parerea in legatura cu indemanarea mea

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cresc inapoi, cum sa nu creasca. Asa ca la acest capitol nu iti face griji ^_^

| Dana2103 a răspuns:

Foloseste bimagan

| TheMaker a răspuns:

Genele se regenerează, la fel ca sprâncenele. Nu poți grăbi acest proces de regenerare cu vreo substanță, sau medicament. Totul se va întâmpla natural.