| Cookie_3999 a întrebat:

Am dormit azi de amiaza si apoi m-am trezit cu o durere in partea dreapta, nu stiu sa va spun exact daca chiar in zona apendicului. Ieri am avut stare de greata dar sunt sigura ca de la mancare pentru ca am mancat exagerat de mult. Alte simptome nu am. Credeti ca e apendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

E de la ficat, te doare de la oboseala, ai mancat ceva nepotrivit etc.
daca nu ai avut apendicita, e indicat sa mergi totusi la doctor pana nu e prea tarziu pentru ca se poate varsa in stomac si poti muri.
bafta

| Safire17 a răspuns:

Normal ca sa fie apendicita trebuie sa faci si febra (cuprinsa intre 37.7-39, mai mult nu) si pe langa greata ar trebui sa ai si ameteli! Cel putin eu nu cred ca e apendicita, dar cel mai bine e sa mergi la medicul de familie si sa afli daca e apendicita pentru ca e mult mai simpla si operatia daca e tratata la timp! Multa sanatate tii doresc!

| Safire17 a răspuns:

Iti*

| maresal a răspuns:

Daca faci febra si ai greata e apendicita.

| Dragos00098 a răspuns:

Exact la fel am avut si eu intr-o zi, am ajus chiar la urgenta. Mi-au luat sangele, si s-a vazut ca nu este peste limita normala (in cazul in care era peste limita mergeam direct pe masa de operatii). Du-te la urgenta si spune-i exact ce mi-ai spus si mie. O sa te palpeze putin si o sa-ti ia sangele. Este bine de stiut ca daca ai dureri insuportabile trebuie sa te operezi in maxim 7 ore.

| Cookie_3999 explică:

Multumesc tuturor.
@Gabriel_1176 Pana la urma ai avut sau nu apendicita?straight face