| Corina64 a întrebat:

Bună tuturor, duminică seara după ce am mâncat niște chipsuri la un film a început să mă doară stomacul, am avut niște crampe greu de suportat. A doua zi nu am reușit să mănânc mare lucru neavând poftă de mâncare din cauza durerii. Ieri seară am început să simt o durere în partea dreaptă jos fără alte simptome, durere ce am resimțit o și în spate în zona rinichilor. În decursul zilei de azi după o noapte în care am avut înțepături și durere în partea dreaptă m-am trezit cu o stare de greață după ce am mâncat.Precizez ca nu sunt constipata iar durerea nu persistă foarte mult și nici nu s-a agravat când am făcut mișcare sau pur și simplu am mers. Resimt disconfort și înțepături și în zona stomacului. Despre ce să fie vorba?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Mergi la medic si prezinta simptomele.

| Lidia09 a răspuns:

Dar înainte ai mai avut așa simptome? Ar trebui să, mergi la un medic să faci o radiografie a stomacului sau măcar să spui la părinți ei găsesc mereu o soluție. Depinde mult de ceea ce ai mai mâncat de-a lungul zilei înainte să mănânci chipsuri.

| Corina64 explică (pentru Lidia09):

Nu mă confrunt cu dureri de stomac, foarte rar și poate doar atunci când mănânc prostii de genul chipsurilor. Îmi e teamă doar să nu fie vorba de ceva mai grav ca apendicită din cauza acelor dureri

| Lidia09 a răspuns (pentru Corina64):

Oricum ai grijă și mănâncă lactate așa ca să se ducă ușurel în stomac și intestin (consumă smântână, lapte, chifir pe seară). Dacă ar fi fost apendicită era să te i-a cu dureri și transpirații +temperatură. Sănătate!

| Corina64 explică (pentru Lidia09):

Mulțumesc mult de sfaturi, azi chiar am consumat lactate și pot spune ca am fost ceva mai bine, chiar am reușit să merg și la toaletă.

| Lidia09 a răspuns (pentru Corina64):

Cu drag, păzește sănătatea și ține minte de toate câte puținwinking