| Andreea9uhhh999 a întrebat:

Bună TPU : Am fost la dentist acum 2 săptămâni și mi-am pus o plomba la ultima masea din spate și totul era destul de bine, dar când am mâncat un colt de pâine puțin cam tare m-a durut zona maselei pe laterala ei cum ar fi, laterala spre limba dar țin sa menționez ca doar acolo am simțit.
Si mai vreau sa spun ca inainte de a pune plomba caria era puțin mai mare.Dar nu m-a durut deloc 2 săptămâni, acum nu ma doare nimic, dar când am mancat tare m-a durut (nu trebuia sa nu ma doara deloc?) Cine ma poate ajuta cu o explicație.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Probabil nu te-a durut nimic in restul timpului deoarece nu ai mancat alimente tari, asa cum s-a intamplat acum cu painea.Sa stii ca nu e neobisnuit sa mai simti o sensibilitate in zona chiar si dupa atata timp. Daca te nelinisteste da-i un telefon stomatologului.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"nu ma doare nimic dar când ma mancat tare m-a durut... Cine ma poate ajuta cu o explicație"

spune-i medicului. O să râdă