| Ronaldo_Ronaldo_1997 a întrebat:

Am intrat intr-o belea nu mi-am taiat unghiile la picioare vreo luna laughing) nu stiu dc de prost ce is si mi-a crescut la degetu mare stang un colt in carne si s-a facut puroi si coace acolo m-am dus la doctor si maine trebuie sa ma operez sa imi scoata de acolo coltu si mi-e frica nu mi-am mai facut la deget mai ales asa mic la mana mai ziceam dar asa si stiu ca nu doare cand mi-l scoate ca sunt anesteziat dar ma doare tare cand imi baga injectia de anestezie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Olga12 a răspuns:

Știu doar că când îți face cineva injecție și vrei să nu simți durerea, trebuie să tușești. Creierul tău se distrage de la durere în așa mod. Nu sunt sigură 100% de asta, dar la mine a mers. ☺