| andreeamaria1999 a întrebat:

am luat de la o colega paduchi si acum imi este asa de frica, imi e rusine sa ii spun mamei, stiti niste solutii sau aveti idee cum sa scap de ei fara a cumpara ceva? Dau funda crying((((((

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie rusine, doar nu ai facut cine stie ce, nu e vina ta. trebuie sa vorbesti cu ea, nu are de ce sa se supere pe tine ca sa cumparati ceva de la farmacie, din cate am inteles eu exista astfel de solutii si numai e ca acum zeci de ani cand singura solutie era gasul sau petrolul.

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Lasa rusinea si spune-i mamei tale, stie ea ce sa faca

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu scapi singura orice ai face, ai nevoie de solutii speciale de la farmacie, plus cineva care sa te pieptene regulat si sa ii scoata din par.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i mamei tale, de ce ti-ar fi rusine? poti incerca cu gaz sau du-te la farmacie sunt sampoane speciale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie rusine happy Spune-i, te ajuta ea happy

| giony54 a răspuns:

Spalaturi cu petrol lampant si nu da cu orice din farmacie, intreaba un medic fara rusine.Vezi ca ramane pe lenjeria de pat, asa ca spune-i mamei si te ajuta.

| SooJin a răspuns:

Foloseste sprey-ul paranix care se gaseste la farmacie, dar eu cred ca e mult mai bine sa ii spui mamei tale.Bafta!

| Unstopable a răspuns:

Poti sa te scarpini de un copac

| Muffinss a răspuns:

Cand eram mică mică nu se găseau ușor soluții și mama mă spăla pe cap cu ulei de măsline, mă clătea cu oțet de mere apoi cu un șampon normal big grin

| BogdanFRD a răspuns:

Petrol? Serios? In ce secol suntem?
Eu un spray, arata reclama la tv, "PARANIX", cauta la farmacie.

| darrio2007 a răspuns (pentru BogdanFRD):

Nu ai auzit de gaz? Derivat din petrol.Este mai bun ca orice.Si ieftin.

| tisulyna1 a răspuns:

Fa-ti parul cu petrol daca ai acasa ajuta foarte mult.
Sau daca nu ai petrol n-ai ce face decat sa-i spui mamei tale, si nu trebuie sa-ti fie rusine sa-i spui mamei tale.
Si in plus daca o sa-i spui o sa te ajute mult.
BAFTA.

| Sirena_Mica_1976 a răspuns:

Buna,sa iei paduchi nu e nici o rusine.Paduchii vin la parul curat.Te sfatuiesc sa ii spui mamei tale ca ai luat de la scoala si sa mergeti la farmacie, unde se gasesc sampoane ieftine.Te speli de cateva ori si scapi, altfel va umpleti cu totii.Pup

| sakura99sasuke a răspuns:

In primul rand trebuie sa-i spui mamei tale deoarece nu trebuie sa-ti fie rusine iar in al doilea rand pentru a scapa de paduchi poti folosi gaz iar dupa aceea de poti pieptena cu un pieptene cu dintii desi.
Sper ca te-am putut ajuta!