| crazyinlove a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor! FUNDA! Deci am niste taieturi / zgarieturi usoare pe antebrat si acum am vazut ca au ramas cicatrici I don't want to see foarte urate, unele rosii. Cum as putea sa le indepartez chiar daca nu de tot ceva orice pana la 200 de lei! va implor creme, medicamente, tratamente babaesti orice! Mentionez ca sunt de vreo 1 luna 2! Multumesc! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Cicatricile vor trece cu timpul, incearca crema de galbenele si arnica

1 răspuns:
| stark47 a răspuns:

O sa treaca pe masura ce te dezvolti.cand aveam 16 ani m am taiat pe bicepes, acum nici nu se mai observa.depinde cat de adanca a fost rana.dar daca sunt doar niste zgaraieturi, vor trece singure