| TheDarkDragon a întrebat:

Mi s-a intamplat o chestie destul de ciudata, acum doi ani m-am trezit intr-o dimineata cu niste urme mari pe spate, gen ca niste cicatrici de la zgarieturi sau taieturi, dar ma gandeam ca or fi urme de la cearsaf sau ceva.Sincer am uitat de ele dar recent am vazut ca inca le mai am.Stiu sigur ca nu m-am lovit s-au batut cu nimeni, ce credeti ca ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Fețele de pernă pe care dormi au fermoar?

| Sociopatul a răspuns:

Ok, daca urmele sunt de 2 ani, daca esti intre varsta de 14-20 pot sa iti zic ca este de la cresterea dintr-o data in inaltime, ti s-a lungit coloana si asta a provocat probabil zgarieturile. Dar ca orice zgarietura trebuie sa treaca! O zi buna!

| TheDarkDragon explică (pentru Sociopatul):

Au aparut direct ca niste cicatrici, nu cred ca mai trec.

| BeautifulSunflower a răspuns:

Deci alea au stat doi ani acolo si nu le ai vazut? Sau au aparut din nou? Oricum, daca arata ca niste zgarieturi nu e nimic de care sa te temi, da cu creme cicatrizante, cea mai accesibila este cea de galbenele pe care o poti achizitiona de la farmacie, sau lasa-le sa se vindece singure. Si eu m am trezit o data cu o zgarietura care pornea de la coapsa pana la gamba, vorbesc serios, atat de lunga era, si am lasat o sa se vindece. nu stiu ce a cauzat o.

| Danger30 a răspuns:

Stai linistit/a sunt simple vergeturi. Vergeturile apar cand ai o modificare brusca a corpului, ( cand cresti in inaltime, cand slabesti, cand faci masa musculara brusc ), deci nu te ingrijora, nu este nimic grav, iti trec in timp