Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Am mareee nevoie de ajutor. Am matreata. Si asistenta de la scoala, cand mai vine sa ne verifice de paduchi imi spune ca am matreata. Si ma simt foarte naspa. Nu am matreata multa care sa cada pe haine sau sa se vada daca te uiti la parul meu. Doar daca cauti bine se vede. Folosesc acelasi sampon ca si sora mea si ea nu are din cate stiu. Deci nu e samponul. Dar m-am gandit sa imi iau sampon de la johnson din ala pentru copii.
Ceva, leacuri pentru antimatreata. Heeeeelp me!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| haisanu a răspuns:

Buna..nu o sa incerc sa iti dau tot felul de raspunsuri sofisticate oh go on Iti spun sincer,asa mi se intampla si mie.E de la samponwinking Nu prea mai exista un sampon bun in ziua de azi; depinde si de par, daca iti priieste sau daca schimbi samponul foarte des. Cand te speli pe cap, maseaza-te usor, sa nu zgarii :-s Si inca ceva, care mai da roade la mine..Cand te limpezesti, pune putin otet in apa happy Suna ciudat, dar mergelaughing
Sper ca te-am ajutat cu ceva, Noapte Buna!laughing :*

3 răspunsuri:
| eurynomus a răspuns:

Cel mai bun saampon care m a si scapt de matreata este Clear. e cel mai bun, incerca

| AdeeMaria a răspuns:

Si eu am matreata oh go on
Adica acum am scapat de eahee hee Sti cum?smug
Suna ciudat dar...folosesc sapun de casa, mi-a dat bunica o bucata destul de mare care imi ajunge de cel putin 4 ori. Se gaseste sa cumperi si din magazin sapun de asta,dar ar fi mai bine sa faci rost de la cineva.winking
Nu e o gluma, eu am acum un par moale si fara matreata.
Ah, da. Dupa ce te speli cu acel sapun, sa dai si cu putin sampon[de care folosesti de obicei], pentru a nu avea un miros mai 'ciudat' si te poti limpezi cu apa, in care sa pui otet. big hug
Asa o scapi 100% de matreata!

| SilviaStefan a răspuns:

Am avut si eu probleme cu matreata, dar am inceput sa folosesc un sampon natural cu ulei 100% pur din arbore de de ceai(tea tree oil) de la THursday Plantation.

Efectele s-au vazut foarte mult si de atunci m-am indragostit de acest sampon.
Iti mai recomand pentru efect mai puternice sa iti cumperi o sticluta de ulei 100% pur din arbore de ceai si sa pui direct in sampon sau direct in mana peste sampon